piątek, 1 lutego 2013

Drama "HEARTSTRINGS" recenzja

Skończyłam oglądać tę dramę kilka tygodni temu, ale przez ten długi czas nie miałam okazji, by zebrać się i napisać coś o niej na tym blogu. Teraz mi się przypomniało i postanowiłam dodać kolejny wpis.
Zazwyczaj kiedy bardzo chcę obejrzeć jakąś dramę to nie ma napisów, linki nie działają, coś jest nie tak z odtwarzaczem lub zwyczajnie mam zepsuty komputer. Pech? Jeżeli jednak wszystko jest w porządku to kompletnie nie mam pojęcia, którą dramę wybrać, ale coś mnie podkusiło, żeby włączyć "Heartstrings". Zapewne Yonghwa i ciekawość wynikająca z zobaczenia go w roli chłodnego faceta, do którego z żadnej strony mi nie pasuje. Zdecydowałam się.. i co z tego wynikło?

 Lee Shin
Główną rolę męską w tej dramie gra Jung Yong Hwa, który jest liderem i głównym wokalistą zespołu CN Blue. Możemy go również kojarzyć z dramy "You're Beautiful", w której zagrał u boku Jang Geun Suk'a oraz (ponownie!) Park Shin Hye.
Wiem, że nie powinnam porównywać postaci w dramie do samego aktora, ale nie mogę się powstrzymać. Yonghwa wygląda na grzecznego, delikatnego i ułożonego chłopca, więc naprawdę ciężko było mi się przyzwyczaić do charakteru Lee Shin'a.


 Lee Gyu Won
Na początku nie wiedziałam, że to właśnie ona gra w tej dramie, jednak po włączeniu pierwszego odcinka.. przeraziłam się! Właśnie ta aktorka zostawiła w mojej pamięci złe wspomnienia już po dramie "You're Beautiful". Na szczęście po obejrzeniu kilku epizodów "Heartstings" moja opinia o Park Shin Hye uległa zmianie i nawet ją polubiłam. Oczywiście jej zachowanie w niektórych momentach (tak zresztą jak prawie każdego aktora) było dziwne i niewytłumaczalne, ale mogłam przymknąć na to oko.


 Kim Suk Hyun
Zdecydowanie moja ulubiona postać w tej dramie! Stanowczy, rozsądny, bystry i przede wszystkim nie denerwujący. Wprost idealny do tej roli. Naprawdę bardzo miło się go oglądało.


Jung Yoon Su
W przeciągu kilku pierwszych odcinków strasznie mnie denerwowała, przez te wszystkie sceny z Lee Shin'em, jednak później w towarzystwie reżysera stawała się bardzo sympatyczna. Polubiłam ją i chwilami było mi szkoda, że Kim Suk Hyun nie poświęcał jej wystarczająco dużo czasu.


 Yeo Joon
Kiedy zobaczyłam, że Minhyuk (perkusista z CN Blue) gra w tej dramie "wesołego wirusa", humor od razu mi się poprawił, bo wiedziałam, że ponury Yonghwa nie będzie miał szans w tym starciu, ale... rozczarowanie. Yeo Joon denerwował mnie za każdym razem, gdy tylko się pojawiał. Głupiutki, dziecinny, za każdym razem upominający się o jedzenie, ale co w tym wszystkim było najgorsze? Jego głos! A raczej sposób w jaki mówił.. aishhh. W dodatku, jak on mógł uczepić się kogoś takiego, jak Hee Joo?


 Hyun Ki Jong
Hehehehe :D Brak komentarzy.


 Han Hee Joo
Oczywiście żadna drama nie obejdzie się bez zarozumiałej i rozpieszczonej postaci. Zgadzam się, że Lee Gyu Won jest od niej o wiele ładniejsza i bardziej utalentowana. Sama Han Hee Joo czasami była trochę przerażająca..


OST
Większość utworów w przeróżnych dramach brzmi dla mnie praktycznie tak samo. Czasami zdarzy się, że jakaś piosenka szczególnie przypadnie mi do gustu. Jeżeli tym razem  miałabym wskazać jakiś tytuł to byłby to "You've Fallen For Me".

Przyznam, że drama nie wywarła na mnie większego wrażenia. Na pewno nie zostanie moją ulubioną i nie zapisze się w mojej pamięci, ale nie każdy musi mieć podobne odczucia. To jest tylko moja opinia. Drama jest lekka i z łatwością się ją ogląda.
POLECAM ^^
 + Jestem w trakcie oglądania "Skip Beat", woaaa.

środa, 30 stycznia 2013

Magazyn "Asia On Wave" (AOW) #1
* skany dotyczące Korei (tu są oczywiście nie wszystkie) zostały wykonane przeze mnie.

W styczniu, tego roku ukazał się pierwszy numer magazynu "Asia On Wave". Sama przyznam, że czekałam na niego bardzo długo i niezmiernie się cieszyłam, gdy w poprzednim tygodniu gazetka wpadła w moje rączki.
Zacznijmy od początku. Numer zawiera 108 stron i 4 plakaty. Na okładce znajduje się japoński zespół - Virus. W środku czasopisma możemy znaleźć właściwie wszystko!
Od przeróżnych artykułów i wywiadów, po ciekawostki, przepisy czy recenzje płyt, dram i anime.
Jednak przejdźmy do tego co interesuje nas najbardziej.. czyli ile w tym wszystkim K-POPu? Otóż całkiem sporo. Mamy artykuł opisujący ciężką pracę Koreańczyków w drodze na szczyt show-biznesu, kilka stron jest poświęconych na przekazanie nam informacji na temat zespołu Secret, SHINee czy EXO-K. Możemy się też dowiedzieć trochę o wschodzącej wokalistce - Lee Ha Yi oraz przeczytać recenzję Sherlock'a SHINee czy dramy "Shut Up Flower Boy Band".
Jeżeli dalej będziemy drążyć temat Korei.. trafimy na artykuł dotyczący narodowego stroju Korei (Hanbok) oraz ten, dzięki któremu dowiemy się dlaczego występuje podział na dobrą i złą Koreę.. przeczytamy wzmiankę o buddyzmie, zapewne każdy z nas spróbuje zrobić "owczą głowę" oraz sprawdzić podany przepis na kimchi.
Czy są jakieś minusy?
Są malutkie błędy: powtórzenia, literówki, błędy językowe itp., nie ma podpisów po zdjęciami czy (jak sama zauważyłam) zdjęcia japońskich wykonawców są o wiele bardziej efektowniejsze i profesjonalne od tych koreańskich. Jednak z tego co mi wiadomo to wszystko ma zostać dopracowane i poprawione. Wierzę, że magazyn z czasem będzie stawał się coraz lepszy i ma nadzieję, że Wy również jesteście przy tej myśli.

Nie mam zamiaru rozpisywać się dokładnie na temat pojedynczego artykułu, bo przecież tu nie chodzi o to. Pragnę zachęcić Was do kupienia tego numeru, bo jak sami widzicie, naprawdę warto.
Gdzie możecie to zrobić? Wystarczy kliknąć tutaj:
+ Równocześnie weźmiecie udział w losowaniu, przez co będziecie miały okazję wygrać przypinki lub kolejny numer magazynu za darmo ;)


wtorek, 29 stycznia 2013

Infinite-H "Without You" M/V + BoA "Disturbance" M/V

INFINITE-H "Without You" M/V
Mamy już kolejny teledysk od tej podgrupy. Powtórzę się, że bardzo spodobał mi się pomysł na stworzenie tego duetu, a "Special Girl" wciąż jest na mojej liście odtwarzania, jednak słuchając "Without You" mam małe deja vu. Te dwa utwory brzmią bardzo podobnie z tym, że pierwszy, moim skromnym zdaniem, ma w sobie więcej uroku, teledysk jest efektowniejszy i członkowie wyglądają lepiej. OK?


BoA "Disturbance" M/V
Pozostaję przy stwierdzeniu, że BoA jest królową K-POPu. Uwielbiam jej kojący głos, ale mimo tego bardziej podobają mi się jej starsze piosenki. Nie twierdzę, że te nowsze są złe, tylko po prostu.. mniej chwytliwe? Nie da się tego uniknąć, że zapewne sporo fanów obejrzało ten teledysk tylko ze względu na Taemina. Tak samo jak klikanie na m/v FIX "Please Don't Say", bo Eunhyuk czy obejrzenie klipu TRAX "Blind", bo Kyuhyun i Victoria. Może i ten pierwszy przypadek nie jest tak wyraźny, jak dwa pozostałe, ale mam wrażenie, że to taka próba rozgłosu lub zwrócenia uwagi na drugą osobę. Te osobowości wcale nie przeszkadzają mi w tych teledyskach, a wręcz przeciwnie.. tylko zastanawiam się czy to zawsze przynosi pożądany efekt.
Jednak wróćmy do Taemina, a może najpierw zapytajmy kto to jest? To jest Taemin? Naprawdę? Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę w to uwierzyć. To te dziecko?!
  Teamin, który w tym teledysku upodabnia się do chłopaka wokalistki, która w rzeczywistości jest od niego o siedem lat starsza (DAFUQ? Nie tym razem tego nie skomentuję.. pedonoona).
 
A jednak! I w dodatku wyglądają razem tak świetnie <zazdrosna>
+ Pogodziłyście się ze zmianą Taemina? Nie pozwólmy temu maknae dorosnąć!
Przeglądając tumblr'a natknęłam się przy okazji na te zdjęcie:
 Po nagraniach z W!Live ponownie stwierdzam, że to cudowne zagubione rodzeństwo lub jak ktoś woli.. pairing wszech czasów!
Nie pamiętam już, który raz to tutaj wstawiam, ale po prostu uwielbiam tę gadkę o ustach, suchary Taemina i HunHan'owskie momenty!


SUPER JUNIOR-K.R.Y.
Yesung
Ryeowook
Kyuhyun
"Promise You" FULL M/V


 + twitter, weibo, facebook

+ Następny wpis o magazynie "Asia On Wave"