Best Rappers

 Jak zapewne dobrze wiecie.. chyba każdy koreański zespół ma podział na określone role. Jest taki członek, który najlepiej śpiewa, znowu inny specjalizuje się w tańcu. Mamy liderów, którzy są odpowiedzialni za resztę grupy, a nawet visual'i, którzy są odpowiedzialni za wygląd. Jednak tym razem przyczepię się do czegoś innego.. a mianowicie głównych raperów.
Na początku mojej przygody z K-POPem, kiedy słuchałam głównie tych najpopularniejszych, popowych zespołów (np. SHINee, SJ czy f(x)), praktycznie nie zwracałam uwagi na rap, ponieważ w tych wszystkich piosenkach wydawał mi się za krótki, wręcz "delikatny", a nawet niezauważalny. Wychodziłam z założenia, że liczni mogą tak rapować i nie widziałam w tym nic niezwykłego.. teraz to się zmieniło.
K-POP ma wielu niesamowitych raperów. A może nie powinnam tego tak uogólniać? Przepraszam, że pomieszałam te style, bo oczywiście Dynamic Duo nie mógłby konkurować z .. em choćby MBLAQ?
 Jednak zbierając moja wszystkie myśli do kupy, stworzyłam listę przedstawiającą piątkę moich ulubionych raperów (bez względu na to z jakiego są zespołu czy też są solowymi artystami) oraz listę pięciu grup obfitych w rap, która jednak nie sugeruje moich ulubionych zespołów, tylko tych, którym ten rap wychodzi (według mnie) najlepiej.

1. SIMON D.

~*~

2. YONGGUK

~*~

3. ZICO

~*~

4. G-DRAGON

~*~

5. T.O.P


BANDS

1. SUPREME TEAM

~*~

2. EPIK HIGH

~*~

3. B.A.P.

~*~

4. BLOCK B

~*~

5. BIG BANG

~*~

I dlaczego nie potrafię przestać tego oglądać?
<3


2 komentarze:

  1. hmm szczerze powiedziawszy to ja jakoś nigdy większej uwagi na reperujących nie zwracałam ale Twój post dał mi do myślenia ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Zico,GD i T.O.P- bez zarzutu. Ale według nas preferujemy bardziej rap Zelo niż Yong Guka.Nasza lista byłaby bardziej (o wieeeeeele bardziej :D) ozbudowana. Wcisnęłybyśmy byśmy jeszcze dam Feeldog'a z Big Star i Mira z MBLAQ. Ale mamy podbne gusta z tego co widać ^^.

    OdpowiedzUsuń